SKLEP INTERNETOWY

Sklep internetowy służy do prowadzenia sprzedaży towarów i usług w sieci Internet, a jednocześnie pozwala na rozreklamowanie swojej oferty i dotarcie z nią do szerokich kręgów potencjalnych odbiorców.

Sklep internetowy, oprócz funkcji handlowej, spełnia również funkcję czysto informacyjną. Jest nieocenionym dla Klientów źródłem informacji o aktualnej ofercie w danej branży, poziomie cen, organizowanych promocjach itd. Funkcja taka jest coraz bardziej doceniana przez Klientów, którzy nie mając dużo wolnego czasu, coraz częściej wolą wybrać towar i zamówić go przez internet, oszczędzając swój czas i pieniądze (w sklepach internetowych ceny są zazwyczaj dużo niższe).

Zarządzanie całą ofertą sklepu internetowego dostępne jest z dowolnego miejsca na świecie. Logując się do panelu administracyjnego sklepu internetowego właściciel ma dostęp do wszelkich opcji - może dodawać produkty do oferty, aktualizować istniejące, zarządzać zamówieniami, organizować promocje.

Sklep internetowy można określić jako punkt handlowy, który zbiera dla właściciela zamówienia, działając 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Przykładowe sklepy internetowe

 
sklep internetowy, sklepy www